Stylový víkend v Miláně

Nákupy v Miláně

Moje dlouholetá kamarádka, módní návrhářka, se vdávala. Zapíjení svobody tedy muselo být stylové a nezapomenutelné. Povedlo se! Měla jsem to štěstí a do Milána se letos podívala už podruhé. Po rychlém letu Vás lehce znudí dlouhá cesta autobusem do centra města, která trvá ve špičce stejně dlouho, jako celý let z Prahy. Po příjezdu na centrální autobusové nádraží už na Vás dýchá krásná milánská atmosféra, která je ještě silnější po pár zastávkách metra, které Vás doveze do samotného centra Milána.

Výhled z okna apartmánu na dominantu Milána - katedrálu Duomo a hlavní náměstí
Výhled z okna apartmánu na dominantu Milána – katedrálu Duomo a hlavní náměstí

Duomo – to je to, oč tu běží. Vše se točí okolo této překrásné historické katedrály – móda, životní styl, italské volnomyšlenkářství. Nesmíte si nechat ujít pohled na historické centrum Milána z vyhlídkové střechy Duoma. Když budete mít štěstí na počasí, budete mít rázem celé město jako na dlani. Naše dámská skupinka si hned při prvním pohledu dolů našla perfektní kavárnu pro snídaňové menu – zahradní terásku na střeše nákupního centra La Rinascente přímo na náměstí. Cesta do této střešní kavárny je však velmi trnitá – nejen počtem eskalátorů, které musíte zdolat, ale také množstvím luxusního zboží, které prostě potřebujete! Když projdete všechny ty malé butiky zvučných značek jako Gucci, Louis Vuitton, Armani a další, čeká už na Vás báječná a velmi stylová restaurace plná vybraných italských dobrot za příznivé ceny.

Miláno je mekka módy. To ví každý. Je to ale skutečně tak? Pokud nemáte hluboko do kapsy, jistě si shopping v centru města užijete. Je to skutečně hooooodně krásných obchodů, ale těch nejluxusnějších. Pokud tedy potřebujete nový kabát Dolce&Gabbana, šaty Prada, klasický kostýmek od Chanelu nebo nejnovější kabelku Louis Vuitton, jste tu správně. Jestli je ale Vaše peněženka připravená na takový ten klasický turistický konfekční shopping, moc si to neužijete. Samozřejmě narazíte na Promod, Zaru nebo Bershku, ale upřímně – za tím nemusíte jezdit do Milána, ale bohatě Vám postačí i obyčejné nákupní centrum v Praze. Miláno prostě musíte brát takové, jaké je – módní, luxusní, drahé. Ale i tak krásné. Ono totiž někdy bohatě stačí jen tu módní atmosféru nasát a nechat peněženky zavřené. Vždyť ty Italky (i Italové) jsou tak inspirativní!

Monumentální Galerie Vittorio Emanule - věděli jste, že je to úplně první nákupní centrum na světě?
Monumentální Galerie Vittorio Emanule – věděli jste, že je to úplně první nákupní centrum na světě?
Luxusní obchod Prada v Galerie Vittorio Emanuele
Luxusní obchod Prada v Galerii Vittorio Emanuele

Co se týče pověstné italské kuchyně, vyhledejte oblast Brera. Jen co by kamenem od Duoma dohodil se velmi dobře a za přijatelné ceny najíte. V tom množství stylových restaurací si vybere každý. A oběd? Co třeba piknik s pravými italskými dobrotami v upraveném a rozkvetlém parku? Doporučuji :)

Někdy stačí i 24 hodinový výlet do Milána, jako ten náš, a odvezete si ty nekrásnější zážitky a vzpomínky, inspirativní momenty (do práce i života) a úsměv na tváři!

Procházka pro střeše Duoma je vážně nezapomenutlný zážitek ;)
Procházka pro střeše Duoma je vážně nezapomenutelný zážitek ;)
Sdílet na
Facebook

Příhlášení k odběru článků

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

1 Komentář

Přidejte komentář