20 pro mě nejvíc ošklivých bot

Ošklivé boty

1. Sešlapané válenky – to je v tomto zimním období number 1 na mém hate listu. Proč si dámy ničíte nohy v laciných válenkách? A ještě lepší jsou ty sešlapané a špinavé od soli. Kupte si raději jedny kvalitní válenky, které vám vydrží skutečně na mnoho let.

2. Prestižky – černé nebo bílé s modrým pruhem, na barvě nezáleží. A proč? Prostě proto!!

3.Podpatek zvaný “kačenka” – když se nemůžete rozhodnout, jestli chcete boty vysoké nebo nízké, nedělejte kompromis. To si raději i k šatům vezměte nízké baleríny než ty podseknuté kačky.

4. Boty, které smrdí – a to ještě dřív, než je začnete nosit :) Prostě takové ty boty všech druhů, jejichž chemický závan cítíte už při vstupu do obchodu. Pamatujte – to nikdy nevyvětráte!

5. Pohorky – dokážu je pochopit na horské túře nebo lyžarské dovolené. Jinde ale ne. Toto není městská obuv! Za žádného počasí!

Pohory - od slova hory

Pohory patří na Šumavu nebo do Krkonoš – ne do města!

6. Kocour v botách – dámy menší postavy si nemůžou dovolit nosit kozačky do půlky stehen. Ano, na té modelce v katalogu jsou ty boty úžasné, ale jí z bot vykukují kolena. Pokud vy je máte téměř k rozkroku, už to tak hezké není. Nenechte své nohy zmizet v kozačkách.

7. Korkové klínky – dobře, poslední léto to bylo in. Ale hezké to není.

8. Špiiiičaté boty – ta přemíra písmena I má evokovat ty extrémně dlouhé, zahnuté špičky směřující do nebe. Takto už ne.

9. Kozačky s pleteným návlekem – znáte je? Ty s koženým základem, na které od kotníku nahoru navazuje hrubý úplet. Ty prostě a jednoduše nejsou slušivé. Možná tak někam na chatu.

10. Klasické Crocsy jako obuv do města – ač by se dalo říct, že ty klasické děrované Crocsy jsou ošklivé, svým způsobem je mám ráda. Jako obuv na zahradu, grilování, přezuvky na doma nebo na cestu do fitka. Toto nejsou boty do města/do práce/na schůzku/do kina. Kolik jich v létě denně potkáte v českých ulicích? Desítky, stovky?

Klasické děrované boty Crocs

Klasické boty Crocs mají mnoho výhod. Do města však nepatří.

11. Boty do tanečních a na svatbu – kdo prošel alespoň pár půjčoven se společenskými či svatebními šaty, ví o čem mluvím. Ty neforemné, páskové boty na divně nízkém podpatku, které jsou zašle bílé. A navíc zapínání na sponu u kotníku. To si na svatbu nebo na maturitní ples nezasloužíte.

12. Páskové boty, ze kterých vám vyklouzávají prsty – proč si je kupujete, když vám nesedí? Z bot vám prostě prsty nesmí tzv. vyjíždět. Jsou krásné, v obchodě vypadají sexy, ale když mají moc širokou špičku, jednoduše vám z nich vyjedou prsty. Já je nazývám “vyjížďáky”. A zásadně je nekupuji.

13. “Konversky” ke kolenům – je to dětinské. Nic víc.

Vysoké "Konversky"

Dětinské, nevkusné, nehezké.

14. Prstové boty – v českých ulicích naštěstí nejsou moc vidět. Jsou to ty sportovní návleky, ve kterých má každý prst svůj oddíl. Než je obujete, ujedou vám nejméně dvě tramvaje do práce.

Prstové boty

Stále doufám, že tyto prstové boty jsou jen nepovedený vtip?!

15. Houpací tenisky – vypadají jako normální tenisky, ale podrážku mají oblou. Zvednutou špičku i patu. Když budete stát na místě, snadno se na nich rozhoupete.

16. Tenisky na podpatku – nemyslím na klínku! Ty jsou stylové a trendy. V botníku mi sice chybí, protože jsem nepotkala žadnou barvu, která by mě zaujala. Ale tenisky na podpatku?! Tenisky na jehlovém podpatku?! Proč? Buď chci být elegantní v lodičkách nebo sportovní v teniskách, no ne?

17. Boty s motivem zvířete – a tím rozhodně nemyslím zvířecí motivy zebry, leoparda nebo tygra. Myslím ty, na kterých je vyobrazená ryba, pes či krokodýl. Pokud vám není pět, měly byste se jim vyhnout.

Boty s motivem zvířete

Kočička, pejskem, rybička nebo krokodýl. Pokud vám není pět, zapomeňte na ně.

18. Letní kozačky s krajkou – takový ten letní kompromis ála “líbí se mi letní děrované kozačky, ale nechci si v nich pařit nohy”. Ta krajka stejně nedrží tvar, takže z nich máte spíše takové tenisky s návlekem okolo kotníku.

19. Lodičky bez podpatku – ač se v nich několikrát ukázala i Victoria Beckham, která je mým vzorem, tímto mě neoslovila. Proč si ze svých nohou vytvářet optický pahýl? A ještě si v nich rozbijete hubu.

20. Domácí pantofle na návštěvě – v kruhu rodinném je to v pořádku, ale představte si návštěvu u tetičky z osmého kolene, které je hodně přes osmdesát a domácí pantofle ušila na své první mateřské.

Noste si každý co chcete. Jen nezapomínejte, kde se zrovna pohybujete. Z fitka do práce se přezujte, z hor nejezděte na kávu s kamarádkou, a ze zahrady do ulic vede také cesta přes botník ;)

Share on
Facebook

Přidejte si mě i na instragramu

Sorry:

- Instagram feed not found.

Příhlášení k odběru článků

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

3 Comments

  1. Tak, některé boty se prostě hodí podle potřeby, viz ty první. Ale jinak celkově souhlasím. Já stejně nejraději kupuji nízké kozačky, kor teď v tomto počasí. Kdy nevím jestli za 2 hodiny nebude sněžit nebo bude teplo.

  2. Milá Simono, zřejmě o prstových botách nic nevíte a hledíte pouze na design. Prstové boty jsou nejzdravější obutí, jaké se dnes na trhu nabízí. Z bot, které upřednostňujete, má většina žen vbočené palce, mnohé jdou s vystouplými klouby na zbytečné operace a dál se mordují v lodičkách s úzkou špičkou, balerínách bez podpatku nebo tzv. vietnamkách. Tato komerční obuv deformuje chodidlo, bortí klenbu, která dál působí bolesti kotníků, lýtek, kolen, mnohdy i kyčlí a následně zad. Já osobně budu mít raději zdravá chodidla, než aby si někdo říkal, že mám boty, které jsou “in” a nebudu potom muset za rohem nenápadně skuhrat nad svými otlaky a deformovanými prsty, které v létě v sandálech nevypadají příliš vzhledně. Raději potrhlý design bot a krásná chodidla, než krásné sandálky s pokřivenými prsty. Daniela

Submit a comment