Barevné trendy roku 2015

S rokem 2014 jsme se už rozloučili, a tak je čas přivítat rok nový. Co nás letos čeká v oblasti módních trendů? O jaké barvy bychom měli doplnit šatník a co naopak můžeme vyřadit?

Největším hitem letošního roku bude barva zvaná “Marsala”. Zní to neznámě, ale když se řekne bordová, vínová? Ano, to je ona. V obchodech se začala objevovat už v podzimních kolekcích, tak módní nadšenkyně nepřekvapí. Mnoho z nás v šatníku vynechává červenou, ale naopak tato tmavě červená, tlumená, v teplém odstínu – ta sluší snad každému. Může si ji dovolit brunetka, černovláska i blondýnka.

Marsala navazuje na sérii výraznějších barev, které byly trendem v minulých letech. Rok 2012 se nesl v duchu mandarinkové barvy, která je sice příjemná, ale pro mě spíše jen ve formě ovoce. Oranžovou, ať už jakýkoliv odstín, v mém šatníku nenajdete. V roce 2013 následovalo “smaragdové” období, ve jménu barvy emerald. V našich končinách byla pojímaná spíše v odstínech tyrkysové a mint. Loňský rok se nesl v duchu výrazné orchidejové barvy. Lze ji nazvat také jako fuchsiovou, která je více známá. Na roky minulé tedy rok 2015 s marsala tónem navazuje v tlumeném a elegantním rytmu.

Marsala - barevné spektrum posledních let

Rok 2015 ve znamení marsala.

Barva marsala skvěle kontrastuje s bílou i béžovou, doplnit ji můžete i o černou. Marsala tak nabízí široké spektrum barev, se kterými jde kombinovat. Stačí do šatníku doplnit pár kousků a trendy outfit je hotový. Co takové marsala pouzdrové šaty slušivého střihu, barevné chinos kalhoty nebo lodičky?

Já už mám marsala rok vyřešený. Vysoké lodičky od Bati, semišové s lakovaným podpatkem. Neprůhledné punčochy k béžovým šatům. Úpletové šaty s dlouhým rukávem. A to vše budu kombinovat s klasickým hedvábným Burberry šátkem v tlumených odstínech béžové s marsala proužky.

Prohlédněte si pár tipů, jak být barevně trendy i v novém roce ;)

Lodičky baťa

Pohodlné lodičky od Bati v trendy barvě. Zdroj: Bata.cz

Holínky Baťa

Elegantní marsala holínky Baťa. Zdroj: Bata.cz

Burberry šátek

Šátek Burberry v klasickém vzoru s marsala proužky. Zdroj: Burberry.com

Marsala trendy

Trendy na přehlídkovém mole. Zdroj: Stylishangels.com

 

Share on
Facebook

Přidejte si mě i na instragramu

Sorry:

- Instagram feed not found.

Příhlášení k odběru článků

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

1 Comment

Submit a comment