Barvy roku 2016 – Rose Quartz & Serenity

Trendy barvy roku 2016 - rose quartz a serenity

Už to bude rok, co jsem vás informovala o tom, že barvou roku 2015 je marsala. Marsalový rok nám pomalu dojíždí, tak je potřeba se podívat na rok nadcházející. A vládnout budou hned dvě barvy!

Barvy roku 2016 - rose quartz a serenity

Barvy roku 2016 – rose quartz a serenity

Což takhle serenity šaty? Nebo rose quartz šálka? Obojí! A nejlépe dohromady. Rok 2015 byl ve znamení velmi výrazné a vášnivé vínové barvy, kterou nahrazují dva příjemné a klidné pastelové odstíny. Tyto barvy splňují naši čím dál častější touhu po klidu a vyrovnanosti a snaží se demonstrovat rovnováhu mezi teplým růžovým odstínem s chladnějším modrým tónem. Jak je vidět, teplé a studené odstíny můžou krásně fungovat dohromady. Zároveň má tato kombinace vyjadřovat rovnost mezi růžovým ženským a modrým mužským pohlavím. Zajímavé, že?

Škála odstínů růženínové barvy rose quartz

Škála odstínů růženínové barvy rose quartz. Od té nejjemnější růžové, přes “miminkovskou” až po broskvový odstín růžové.

 

Je to vůbec poprvé, co Pantone určil dvě barvy roku. Rose quarzt, neboli růženínová barva, je působivý, přesto však jemný tón, který má vyjadřovat soucit, lásku a pocit vyrovnanosti. Jedná se o velmi jemně růžové až broskvové odstíny. Někdo v nich může spatřovat takovou tu miminkovskou barvu, ale i ta dospělým ženám sluší.  Serenity, chladný odstín jemné světlé modré. Vzdušný modrý odstín, má navozovat pocit oddechu a relaxace. Tolik co se týče esoteriky :)

Odstíny klidné modré serenity

Odstíny klidné modré serenity. Tento poetický obrázek přesně odpovídá barvě – jemná, něžná, klidná, přesto odtažitě chladná.

A teď – jak je nosit? Kombinujte s béžovou, nebojte se lesklé i matné úpravy. K růžové se nebojte syté hnědé v teplém odstínu, k modré zvolte fialovou či šedou, doplňte stříbrnými detaily. Ať už bude váš rok 2016 jakýkoliv, se serenity nebo rose quartz se budete cítit klidně, mile, příjemně a ještě budete šik ;)

Zdroj: Pantone.com

Share on
Facebook

Přidejte si mě i na instragramu

Sorry:

- Instagram feed not found.

Příhlášení k odběru článků

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

Submit a comment