Česká republika – země černých kabátů a lyžařských bund

Česká republika - země černých kabátů a lyžařských bund

Tento týden se podzim přihlásil v plné síle a mnohé zaskočil – přiznejte se – kdo ještě nemá nový zimní nebo podzimní kabát? Podzim přinesl šeď a tmu nejen na oblohu, ale také do ulic. Bohužel. Čeká nás půl roku černých kabátů v českých ulicích. Většina dam je oblékne v říjnu a odloží v dubnu.

Dnes jsem cestou do práce počítala, kolik žen v černých kabátech potkám. Desítky, možná stovky. Pravda, mám to do práce 15 kilometrů, tak napočítám více než ten, kdo bydlí za rohem. Jejich počet je ale zarážející. Vážně se české ženy neumí obléct do ničeho jiného než je černý kabát? Ale jo, umí.

Další libovka je lyžařská bunda. Těch jsem dnes napočítala deset. A to ještě nemrzne. Reflexní proužek a nepromokavost jsou asi víc než design a styl. Výrobci sportovního oblečení si jistě mnou ruce, ale smysl pro módu a eleganci brečí. Skutečně netuším, kdo nás Čechy naučil, že jedna zimní bunda se dá nosit na sjezdovku, do práce, i na procházku po městě. Jedinou výhodu spatřuji v tom, že máte klíče celou zimu připnuté v jedné kapse a zaručeně si nezabouchnete.

Nemáte velký rozpočet a musíte si vystačit s jedním kabátem? Nevadí. Noste klidně černé kabáty. Noste je i mnoho sezón (když bude kvalitní, jistě vydrží). Pamatujte však na doplňky. Oživte svůj zimní outfit barevným šátkem, zajímavou čepicí nebo kabelkou. Vždyť koho z nás baví koukat na stále stejný model? Přiznávám – i já mám černý kabát. Jeden zbrusu nový, který vám brzo ukážu v celé své kráse (on totiž není zdaleka jen černý :) ). Snažím se ale ty metry černé látky vždy nějak probarvit. Koukněte na pár tipů, čím tu nudnou černou oživit a nechte se inspirovat ;)

Barevný šátek Desigual

Kombinace černé a červené je slušivá a nevyjde z módy. Takový barevný šátek vám bude slušet k černému nebo červenému kabátu.

Vzorovaná šála Mohito

Teplá vzorovaná šála Mohito s kohoutí stopou je trendy a vhodná k černému nebo šedému kabátu.

Stylové barevné rukavice

Nebojte se barev. Rozzářete se barevnými rukavicemi. Nevadí, že zbytek oblečení je černý. Stačí, že jeden prvek bude barevný ;)

Čepice Scotch and Soda

Výrazná dámská čepice Scotch&Soda se zvířecím motivem. Přeci si k černému kabátu nevezmete černou čepici?

Palec nahoru pro všechny ženy, které nestráví celou zimu v černé. Nebuďte nudné a všední. Vždyť je to tak jednoduché ;)

Share on
Facebook

Přidejte si mě i na instragramu

Sorry:

- Instagram feed not found.

Příhlášení k odběru článků

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

Submit a comment