Legíny nejsou kalhoty. Amen.

Legíny nejsou kalhoty, amen

No, je to tak. Mnoho z nás legíny miluje a jejich trend přivítalo s nadšením. Jistě, ta jejich pružnost a pohodlí, to se žádným jeanům nevyrovná. Ale je potřeba je umět nosit.

Berme to, milé dámy, takto. Legíny nejsou kalhoty, ale punčocháče. Noste legíny tak, abyste je kdykoliv mohly vyměnit za punčocháče. Tedy k takovému oblečení, které zakrývá rozkrok, zadek a zahaluje jednoduše to, co má zůstat zahalené.

Netřeba dalšího komentáře...

Netřeba dalšího komentáře…

Ale pozor – nejsou legíny jako legíny! V dnešní době se legínami nazývají i kdejaké upnuté kalhoty. Je tu ale jednoduché pravidlo. Pokud mají vaše legíny nějaké kapsy (byť falešné), záševky nebo zipy (jednoduše jsou zdobené jako kalhoty) lze je považovat za kalhoty. Pokud ale vaše legíny mají jednoduchý design, žádné zdobení, záševky, jen gumu v pase, noste je výhradně jako punčocháče.

Dále se zaměřme na jejich gramáž. Jsou lehké, natahovací, skladné jako silonky? Tak to nejsou kalhoty, ale punčocháče! Na tento typ si dávejte obzvlášť velký pozor. Pokud se totiž předkloníte, je velmi pravděpodobné, že lidem okolo ukážete, ehm…, skoro holý zadek. A v lepším případě vzorované kalhotky :)

Opačné pravidlo však platí pro sportovní legíny. Těm se meze nekladou a jakékoliv kapsičky, zipy nebo záševky jsou spíše přítěží. Ve fitku tedy buďme shovívaví a nekoukejme ostatním na zadek při dřepech :)

Není to tak složité, ne? Jednoduše – záševky, zipy, kapsy – to jsou kalhoty. Nic? Jen guma a jednoduché nohavice? To jsou punčocháče. Přes ně VŽDY něco delšího! Dámy, neodhalujme více, než je potřeba. Příliš odhalená linie našich zadků a stehen patří jen domů ;)

Share on
Facebook

Přidejte si mě i na instragramu

Sorry:

- Instagram feed not found.

Příhlášení k odběru článků

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

20 Comments

 1. Legíny jsou kalhoty (fuj…to si to jako chcete vzít pod sukni?! To je hnusnější než někomu ukázat zadek nebo pr*el) a prosvítají, aby bylo na hezkých holkách na co koukat…. bohužel je většinou hezké holky nenosí.

  • Vidíš snad ve slově legíny nějakej náznak slova kalhoty? Pak z holek jako si ty na ulici div nebleju, když jim pod legínama prosvítaj bílý spoďáry nedejbože ještě s obrázkem.

  • Ano, přesně tak, a je od hezkých holek hezké, že legíny nosí a tím zpříjemňují ostatním všední dny. :)

 2. LOL. Doufám, že to naopak začnou nosit dívky, slečny a ženy daleko více. Hlavně aby Simona s asi ošklivýma stehnama a velkým zadkem ještě víc prskala a taky kvůli toho, že každé přitroublé snahy za “musíte se zahalit, stehna a zadek jsou jen na doma” mi ukazují, že tohle je cesta do středověku a ne 21. století. Legínám zdar!

 3. Pardon, ale to, co píšete v komentářích, je fakt vtip. Tady nejde o to, že bychom se nošením VKUSNÉHO oblečení vraceli do středověku (viz Ondřej), nýbrž o soudnost a trochu úroveň, protože mi přijde fakt přes čáru ukazovat svou téměř holou řiť (dívky nosící legíny obvykle upřednostňují tanga) nebo nedej bože ‘camel toe’. Společnost netvoříte jen vy honibrci, co se toužíte podívat na holčičí zadek a pipku aspoň přes tenkou vrstvu látky, my holky na to taky musíme koukat a v takový momenty lituji, že nejsem Stevie Wonder. A ostatně muž na úrovni by se k opěvování legín nesnížil (ano, i takoví existují, znám je osobně). Jo a protože vidím, jaký vzorek populace tady v komentářích blije svý moudra, tak jen pro ujasnění dodám – ne, nemám velkou hnusnou prdel a tlustý stehna, naopak, na své postavě docela pracuju. Legíny jsou o míře sebeúcty a ne o tom, jakou máte postavu. That´s it.

  • jsem muz a souhlasim..komentujici Ondrej asi jeste nema vek na pritelkyni a tlaci ho hormony..je to o tom, ze spatne nosene leginy jsou nevkusne, nic vic..

  • Sorry, ale mi je teda úplně jedno, co si kdo obleče a jak mu to sluší. Někdo to nosí, protože tomu nerozumí, někdo to nosí, protože nemá peníze na skvělé šatičky. Kdyby si ženy oblékly jen kalhotky nebo montérky a šly v tom třeba do divadla nebo do obchodu, tak je mi to úplně jedno. Jen nechápu tyhlety “není to vkusné, noste to doma, nejste soudné, atd..” lidičky, co asi spolkly moudrost světa. Každý, ať si oblíká, co se mu líbí a ukáže ty části těla, které ukázat chce. Pokud chcete “přikazovat”, co je správné nosit a co zahalit, tak jste si spletli kontinent, kulturní tradice a asi upřednostňujete nějaké ortodoxní vyznání.

   • “Pokud chcete „přikazovat“, co je správné nosit a co zahalit, tak jste si spletli kontinent, kulturní tradice a asi upřednostňujete nějaké ortodoxní vyznání.”

    Tak si oblec na promociu, pohreb alebo recepciu na vysokej spolocenskej urovni sortky a tricko a potom ti povedia ini o ortodoxii.
    Su jednoducho prilezitosti, kde sa nejake oblecenie nosi a kde nie. Priesvitne nezahalene leginy patria na ulicu (okrem prostitutok) asi tak, ako sortky a tricko k pohrebnym obradom.

 4. Simono,děkuji za skvěle napsaný článek!!!!!!!V poslední době je mi doopravdy zle ,když vídám na ulici ne zrovna hubené ženy v legínách,které jim odhalují pozadí a pod nimi prosvítá děsivé prádlo.Nechápu některé komenty,kterým se toto zvěrstvo líbí!!!!!!

 5. Holt když má někdo zadek jako kombajn, tak co do toho leze? Poslední dobou se propírá, že i silnější ženy jsou pěkné – ano, ale pokud má ženská nad 80 kilo tak je tlustá a ne silná a měla by se sebou něco dělat. Nejhorší (nebo nejlepší, protože kombajn v leginách zaručeně pobaví)je, že je přesně vidět, kdo má trochu soudnosti a kdo ne. Taková slečna do 65 kilo je nosí a většinou se za to nemusí stydět. Pak je tu skupina mezi 65 a 85 kily kde leginy nebo silonky v podstatě nevidíme a následuje skupina 85+ která vyvolává hlasitý smích i v jinak velice vyrovnaných lidech. A ještě jedna poznámka – genetická dispozice k obezitě neznamená, že člověk bude obézní, ale že může být obézní, pokud nesrovná příjem a výdej energie, takže kecy typu já na hubnutí nemám jsou jen výmluvy. Každá žena může být štíhlá (když není vážně nemocná), je to jen o tom přestat brečet, žrát čokolády a pít sladké minerálky a dát tomu týdně pár hodin času..

 6. Souhlasím, že průsvitné legíny jsou hnus. Ale myslím si, že když žena hezké postavy nosí neprůsvitné legíny z kvalitní látky, není potřeba zakrývat zadek další látkou :) to je můj názor

 7. Panebože, lidi vy máte problémy…. každý, ať si nosí co chce… u nás je spousta lidí “na úrovni”, kteří si myslí, že mají patent na rozum, vkus, pravdu……trochu tolerance a milého úsměvu, prosím…

 8. 100 % souhlasím s komentářem od “danda” – žijeme (díky bohu – což je samo o sobě dost vtipné, pokud se nad tím hlouběji zamyslíte, a to už jen díky tomu, že je to pravda) v době, kdy má každý svobodnou volbu toho, co bude nosit, co říkat, co si myslet a tak spíše než pohoršovat se nad tím, co nějaká slečna nosí, bychom měli být vděční, že i my můžeme nosit to, co chceme a není zde jakási “Simona”, která má právo rozhodovat (zajímalo by mě z jaké pozice) o tom, co se bude / nebude nosit. Ještě poznámka – nevěřím, že existuje muž, který se “rád nepodívá”, jistě o tom nebude vykládat svojí přítelkyni (a pokud bude přímo konfrontován tak bude “zapírat a zapírat”). Nevěřím také, že pěkná žena to má zapotřebí, ale je to POUZE JEJÍ VOLBA! Upřímně si myslím, že pravé důvody kritiky “legínek” pramení ze závisti a puritánství, což na druhou stranu není nic tak tragického, takže holky / ženy: Na každé z Vás je něco krásného, tak se nepouštějte do reaktivního negativismu a pozitivně (aktivně) prosaďte své přednosti. :)

 9. Nesouhlasím.. Je pravda, že některé ženy by legíny nosit neměly, ale to záleží na nich. Ať se každý obléká tak, jak jemu se to líbí a jak jemu je pohodlné. Že si silnější žena neoblékne upnuté tričko záleží čistě na ní, zda ji sejde na názoru ostatních, či nikoliv. Ale už je to nějaká doba, co se legíny staly populárními (především u mladých slečen) a tudíž máme i více druhů. Některé jsou určené na denní nošení (místo kalhot), další zase na sport, pod sukně jako punčocháče, atp. Takže s fotkami souhlasím, tenké legíny opravdu nejsou vhodné na místo kalhot, ale existují i silnější legíny (bez kapes, zipů, takže neplést s kalhotama), které si můžou dámy obléci s crop topem, koženou bundou a budou mít styl!

Submit a comment