Parndorf – prémiový outlet na dosah ruky

Parndorf - prémiový outlet u Vídně

Dámy, která z nás nemá ráda nakupování za výprodejové ceny? Kvalitní zboží, zvučná jména značek, příznivé ceny. To nabízí prémiové outletové městečko Parndorf nedaleko Vídně.

Po roce jsme si s kamarádkami opět udělaly výlet za nákupy, tedy – pro manžely – výlet do Vídně. Centrum Vídně jsme míjely cestou na nákupy a večer stihly jen rychlý svařák na vánočních trzích. Ale s tím jsme počítaly. Každá z nás si od nákupů slibovala něco jiného. Někdo nové kvalitní kozačky, novou sportovní výbavu nebo luxusní zboží na polovinu.

Ale zpět k Parndorfu. Po dvaceti minutách hledání parkovacího místa jsme se rozprchly každá směrem ke svým nejoblíbenějším obchodům. Sobotní dopoledne skutečně nebyl šťastně zvolený čas pro nákupy, protože ty davy lidí a fronty už na vstup do obchodů byly skutečně otravné. Ale vyplatilo se :)

Parndorf - prémiový outlet u Vídně

Parndorf – prémiový outlet u Vídně

Moje první cesta vedla do obchodů Gucci a Burberry, protože jsem si chtěla pořídit kostkované holínky a teplou zimní “géčkovou” šálu. Ani jedno se mi nepodařilo. V místním Burberry outletu vůbec boty neměli a ostatní kostkový béžový sortiment mě nezaujal. V Gucci naopak výběr byl velký, ale žádná teplá šálka neodpovídala barvám mého šatníku. Jaká ale byla moje radost, když jsem narazila na hedvábný elegantní šátek v námořnicky modré barvě. Bez velkých rozmyslů byl prostě můj. Cena byla víc než příznivá, radost obrovská, a tak jsem hned ve druhém navštíveném obchodě měla “splněno” :)

Modrý šátek Gucci

Modrý šátek Gucci – můj úlovek

Žádný další úlovek jsem si z Parndorfu – narozdíl od kamarádek – nepřivezla. Ne snad, že by se mi nic nelíbilo, ale jednoduše už jsem nesehnala své velikosti. Jinak by můj botník měl o několik párů kozaček víc. Kožené tmavě modré kozačky zlevněné ze 350 EUR na 99? Snad jsem si tu čtyřicítku měla koupit a vycpat ji ve špičce :)

Na své si v Parndorfu přijdou spíše sportovnější typy, protože tolik sportovních značek se jen tak nevidí. Troufám si tvrdit, že je tam snad 50% obchodů pro sportovní nadšence. To se mě ale netýká, takže jsem si celý outlet prošla poměrně rychle. Outlet Desigual jsem navštívila jen z profesních důvodů.

Pokud plánujete koupi nějaké drahé luxusní kabelky či peněženky, ať už Prada, Gucci nebo Burberry, Parndorf můžu jedině doporučit. Uspokojíte své luxusní chuťové módní buňky a peněženka nebude plakat – alespoň ne tolik. Nečekejte však stejně luxusní zacházení a celý proces nákupu jako v Pařížské. Ač jsou mnohdy luxusní obchody v Praze plné lidí, je tomu úměrný i počet asistentů, kteří se o vás starají, zacházejí s vámi v rukavičkách (někdy i doslova), nabídnou kávu nebo šampaňské. V outletu projde lidí nepočítaně větší množství a podle toho to vypadá. Samozřejmě, že se chovají skvěle, ale berou vás více samozřejmě. Oni to zboží prodají i bez super úslužného a ochotného chování. V mnoha případech mají k dispozici pouze vystavené zboží, takže si odnesete tu kabelku, na kterou už před vámi někdo sahal a ten šátek, který už si někdo zkoušel. Nikdo s vámi nebude vyplňovat fakturu na vaše jméno, dostanete pouze účtenku. Sice v krásné obálce s monogramem, ale není už tak unikátní jako z Pařížské. Dárkovou pevnou krabičku a protiprachový pytlíček? To asi taky nedostanete. Ten úžasný pocit z nákupu, kdy odcházíte hýčkaná jako princezna tak zřejmě v outletu nezažijete. Ale za tu úsporu to i přesto stojí.

Jedno je ale jisté – do Parndorfu se zase ráda vrátím. A příště si udělám dostatek času i na krásné vídeňské památky :)

Share on
Facebook

Přidejte si mě i na instragramu

Sorry:

- Instagram feed not found.

Příhlášení k odběru článků

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

Submit a comment