Žena za volantem aneb jak se jezdí Volvem V40

Recenze Volvo V40

Znáte to, sobota dopoledne a Váš milý sedí před televizí a hltá pořady typu Autosalon, Top Gear a podobné testovačky aut. Nám ženám většinou ta čísla a technické údaje moc neříkají. Vidíme auto, u kterého na první pohled dokážeme říct, jestli se nám líbí nebo ne. Posuzujeme většinou podle tvaru, barvy a mnohdy i podle značky. Nechci se nikoho dotknout, ale spíše se nám bude líbit bílá Audina než červená Dacie, že?

Recenze Volvo V40

Volvo V40

Než se rozhodnete pro nový vůz, jistě si vyžádáte testovací jízdu, alespoň laické vysvětlení co to auto umí a kam je vhodné. Pro nás ženy, soudě podle sebe, není až tak podstatné kolik má koní, kilowat, zrychlení z nuly na sto. Stejně těm číslům nerozumím. Mnohem důležitější je pro mě pocit z jízdy. A tak jsem jela :)

Sítem aut, která by byla vhodná jako druhý vůz do rodiny, prošlo Volvo V40. Na den jsem ho měla půjčené ze salonu a testování mohlo začít. Největší dilema bylo s kočárkem – vejde se kočárek i s korbičkou do kufru? Ufff, vejde! Z pohledu chlapa to bude asi směšné, ale co je důležitější pro nastávající maminku? :)

Recenze Volvo V40

Volvo V40

Teď už jsem se mohla věnovat těm dalším záležitostem.

1. Motor 1,6 a benzín. OK, do města fajn, ale já mám tak nějak radši prostě diesel. Jsem na něj zvyklá a moje cesty bývají delší než jen v rámci města.

2. Barva bronzová. Ano ano ano! Krásná. A navíc – ladí k podvozku kočárku :)

3. Vnitřek textilní a černý. Také výhoda. Béžová kůže je sice krásná, ale jak už víme, hodně nepraktická.

4. Parkovací kamera vzadu. Super. Asi už bych bez ní nezaparkovala. Té se špatně odvyká.

5. Manuální převodovka. Málem bych zapomněla. No, aspoň jsem to zase procvičila.

Recenze Volvo V40

Volvo V40

6. Asistent řazení. Asi se to tak nejmenuje. Ale je tam taková stupnice, která pomáhá správně řadit pro úspornější jízdu. Pojala jsem to jako zábavnou hru, jak být stále na stupnici EKO jízdy :)

7. Krásně podsvícená přístrojová deska. To je prostě jen hezké. Oku lahodící. Zesvětlení a ztmavení přístrojové desky podle světla, aby ta čísílka neoslňovala, to mě prostě baví.

8. Všechny ty bezpečnostní vychytávky. Volvo prostě umí. City Safety, které dodržuje bezpečnou vzdálenost a v případě potřeby auto ihned samo zastaví. Senzor chodců. Hlídání vyjíždění z pruhů. Kontrola mrtvého úhlu. Už ani nevím co všechno. To auto Vás prostě pohlídá. Vy už jen hlídejte ty ostatní, kteří jezdí jako prasata.

No a jak mé testování dopadlo? Na výbornou. Láska na první pohled, láska na první svezení. Zůstáváme věrni Volvu ;)

Share on
Facebook

Přidejte si mě i na instragramu

Sorry:

- Instagram feed not found.

Příhlášení k odběru článků

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;)
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;)

Submit a comment